Palīdzības saturs

Aizvērt palīdzības logu
Pamatprincipi Uz augšu

Navigācija

Navigācija ALEPH Publiskā kataloga ekrānos iespējama, izmantojot gan pārlūkprogrammas komandpogas, gan ALEPH Publiskā kataloga ekrānos pieejamās komandpogas.

ALEPH Publiskā kataloga ekrāns ir veidots no divām daļām. Augšējā daļā pieejamas sistēmas galvenās funkcijas un lietotāja opcijas. Ekrāna vidusdaļā jūs varat veikt meklēšanu un izmantot citas sistēmas funkcijas. Lai atgrieztos iepriekšējā ekrānā, jūs varat lietot savas Interneta pārlūkprogrammas pogu "Back" vai noklikšķināt uz "Atpakaļ" komandpogas kataloga logā.

Web OPAC (tiešsaistes publiskais katalogs) piedāvā izmantot hiperteksta saites un izkrītošās izvēlnes. Lai aktivizētu saiti, jāvirza peles kursors pār izvēlēto saiti, kamēr tas pārvēršas par "rociņu", tad jānoklikšķina. Izkrītošās izvēlnes opcijas var redzēt, ja noklikšķina uz mazās bultiņas izvēlnes loga malā, vai nospiež taustiņu kombināciju ALT + bulta uz leju.

Reģistrēties

Lai reģistrētos sistēmā, jāievada lietotāja ID un parole, un jāizvēlas bibliotēka no saraksta. Reģistrētiem lietotājiem sistēmā ir pieejamas plašākas iespējas. WEB OPAC var skatīt gan reģistrētie, gan nereģistrētie lietotāji.

Viesis

Klikšķiniet Viesis reģistrēšanās logā, lai pieslēgtos sistēmai kā neidentificēts lietotājs. Jums nebūs iespējams skatīt personīgo informāciju un izmantot dažas opcijas

Meklēšanas veidi

Sistēmā pieejami pieci dažādi meklēšanas veidi: Vienkāršā meklēšana, Meklēšana vairākās bāzēs, Meklēšana vairākos laukos, Meklēšana komandrindā (CCL), un Paplašinātā meklēšana. Lai izvēlētos vajadzīgo meklēšanas veidu, jānoklikšķina uz atbilstošās saites Meklēšanas logā. Plašāku informāciju var skatīt nodaļā Meklēšana.

Pārlūkošana Uz augšu

Pārlūkošanas funkcija jums piedāvā iespēju apskatīt Autoru sarakstu, Nosaukumu sarakstu, Priekšmetu sarakstu vai arī jebkuru citu bibliotēkas izveidotu sarakstu.

Izvēlieties sarakstu, kuru jūs vēlētos pārlūkot, tad ierakstiet tekstu, ar kuru jūs gribētu sākt meklēšanu (izmantojiet tikai mazos burtus). Šis teksts parādīsies slīdošā saraksta augšpusē. Piemēram, ierakstot a, jūs ieraudzīsiet sarakstu, kurš sākas ar a. Ja ierakstīsiet latvija, tiks parādīts alfabētiskais saraksts, kurš sāksies ar vārdu Latvija. Slīdinot lejup, jūs atradīsiet tādus ierakstus kā Latvijas Republika un Latvijas Saeima.

Ierakstu parādīšanas formāts Uz augšu

Pārlūkošanas sarakstā jūs varat noklikšķināt uz Virsraksti ikonas, lai skatītu virsrakstam atbilstošo ierakstu sarakstu. Ikona Virsraksti ir aktīva tikai tad, ja iezīmētajam virsrakstam ir piesaistīts kāds ieraksts.

Pārlūkošanas saraksts Uz augšu

Pārlūkošanas saraksts parāda ierakstu alfabētisko sarakstu, katram ierakstam atbilstošo bibliogrāfisko aprakstu skaitu un mijnorāžu esamību, kas norāda uz ieraksta saistību ar autorību datubāzi. Lai apskatītu ierakstam atbilstošos aprakstus, uzklikšķiniet uz pasvītrotā ieraksta.
Uzklikšķiniet uz mijnorādes saites [Autoratbildības ieraksts], lai apskatītu atbilstošo autorību datubāzes ierakstu.

Ir 3 veidi, kā nokļūt pie Pārlūkošanas saraksta:

  • Izmantojot Pārlūkošanas funkciju, izvēlas pārlūkošanas indeksu. Ieraksta meklējamo tekstu un uzklikšķina uz ikonas Meklēt. Tiks parādīts Pārlūkošanas saraksts, jūsu ierakstītais meklējamais teksts atradīsies saraksta sākumā.

  • Izmantojot Meklēšanas funkciju. Apskatot pilna ieraksta standarta formātu, jūs varat uzklikšķināt uz pasvītrotā teksta un apskatīt visu šī lauka ierakstu Pārlūkošanas sarakstu. Piemēram, uz klikšķinot uz autora lauka, tiks parādīts autoru saraksts un ierakstā esošais autors atradīsies saraksta sākumā.

  • Apskatot autorību ierakstu, kas iegūts, uzklikšķinot uz mijnorādes. Uzklikšķinot uz pasvītrotā lauka nosaukuma, jūs iegūsiet Pārlūkošanas sarakstu. Piemēram, uzklikšķinot uz Aprakstgalva, jūs saņemsiet ierakstu alfabētisko sarakstu, kur izvēlētais nosaukums atradīsies saraksta sākumā.
Rakstzīmju kopas un Unikods Uz augšu

Kataloga ieraksti ir kodēti, izmantojot Unikodu. Unikods ir sistēma, kas paredzēta visu pasaules valodu rakstzīmju kodēšanai.

Ne-latīņu rakstzīmju parādīšana. Ja jūs redzat dīvainas rakstzīmes kādā no Web OPAC ierakstiem, tas var būt saistīts ar jūsu izmantoto Pārlūkprogrammu. Ierakstos nosaukumi var būt rakstīti, izmantojot nevis Rietumeiropas valodu rakstzīmes, bet kādas citas valodas rakstzīmes. Lai skatītu šos ierakstus, jums jāizmanto atbilstoši nokonfigurēta pārlūkprogramma. Tas nozīmē, ka jūsu pārlūkprogrammai jāatbalsta unikods (UTF-8 rakstzīmju kopa) un jābūt pieejamam atbilstošam fontam.

Vecākās pārlūkprogrammu versijās daži ne-latīņu alfabētu burti tiek parādīti kā četru burtu un ciparu virknes.

Arial Unicode MS fonts nodrošina pilnīgu atbalstu Unikoda rakstzīmēm.

Ja Arial Unicode MS fonts jums nav pieejams, varat izmantot kādu citu fontu. Informāciju par citiem fontiem, kas atbalsta Unikodu var skatīt, izmantojot saiti Useful resources interneta lapā www.unicode.org.

Parādīšanas formāta pielāgošana Uz augšu

Noklikšķinot uz saites Izvēle, jūs varat izvēlēties formu, kādā vēlaties redzēt informāciju uz ekrāna. Jūs varat izvēlēties vienā ekrānā parādāmo ierakstu skaitu un ierakstu formātu.

Datubāzes Uz augšu

Noklikšķinot uz saites Datubāzes, jums tiek piedāvāta iespēja izvēlēties datubāzi, kurā vēlaties meklēt interesējošo izdevumu.

Pieejamās datubāzes nosaka katra bibliotēka.

Pilns ieraksts Uz augšu

Pilnu ierakstu jūs varat apskatīt dažādos formātos, piemēram, standarta formātā, MARC formātā un bibliogrāfisko norāžu formātā.

Pilnajā ierakstā ietvertas saites, kas ļauj pāriet uz:

  • Pārlūkošanas sarakstu

  • Citiem līdzīgiem ierakstiem, piemēram, uz ierakstiem, kuriem ir tas pats priekšmets

  • Informāciju par izdevuma eksemplāriem bibliotēku fondos

  • Ārējiem failiem, piemēram, elektroniskajiem žurnāliem.

Skatot ierakstu pilnajā formātā, iespējams izmantot opcijas, kas pieejamas rīkjoslā virs pilnā ieraksta.

Lai saglabātu ierakstu e-Plauktā, jānoklikšķina uz saites Pievienot e-Plauktam.

Ierakstu ir iespējams saglabāt vai nosūtīt pa e-pastu. Tad jānoklikšķina uz saites Saglabāt/Sūtīt.

Vēsture Uz augšu

Meklējumu vēstures funkcija dod iespēju apskatīt saglabātos iepriekšējo meklēšanu pieprasījumus. Vēsturē saglabātie ieraksti netiek dzēsti, beidzot darbu ar sistēmu. Šī opcija pieejama tikai reģistrētajiem lietotājiem.

Meklējumu pieprasījumus jūs varat saglabāt vēsturē no izvēlnes Iepriekšējie meklējumi ekrāna augšējā daļā. Iezīmējiet vajadzīgo meklējumu un klikšķiniet komadpogu Sagabāt.

Lai skatītu saglabātos meklējumus, noklikšķiniet uz izvēlnes Vēsture ekrāna augšējā daļā.

Vēstures logā jūs varat atkārtoti izpildīt meklēšanu pēc saglabātā meklēšanas pieprasījuma vai arī dzēst saglabāto pieprasījumu.

Eksemplāri Uz augšu

Informāciju par attiecīgā izdevuma eksemplāriem bibliotēku fondos var skatīt:
tabulas skatu formā, uzklikšķinot uz saites kolonnā Filiāle
vai
ieraksta pilnajā formātā, uzklikšķinot uz saites Visi eksemplāri vai Filiāles eks..

Tiks parādīts bibliotēkā esošo eksemplāru saraksts. Sarakstu var filtrēt pēc vairākiem parametriem: pēc gada, sējuma, filiāles. Var izvēlēties opciju, lai sarakstā tiktu parādīti tikai tie eksemplāri, kas pašlaik nav izsniegti vai rezervēti.

Eksemplāru saraksta logā, uzklikšķinot uz saites pirmajā kolonnā pasūtīt, jūs varat rezervēt šo eksemplāru. Šī opcija pieejama tikai reģistrētajiem lietotājiem. Uzklikšķinot uz saites izvērst, jūs varat skatīt plašāku informāciju par šo eksemplāru.

Starpbibliotēku abonements Uz augšu

Jums ir iespēja pasūtīt materiālus no citām bibliotēkām. Jūs varat pasūtīt grāmatu vai žurnālu, vai arī pieprasīt fotokopiju.

Aizpildiet SBA pasūtījuma formas laukus. Lauki ar * jāaizpilda obligāti.

Šī opcija pieejama tikai tiem reģistrētajiem lietotājiem, kam ir atļauts izmantot SBA pakalpojumus.

Mans e-Plaukts Uz augšu

Jūs varat izveidot ierakstu kopu un to saglabāt e-Plauktā.
Ja jūs strādājat ar sistēmu kā reģistrējies lietotājs, tad e-Plauktā saglabātie ieraksti netiek dzēsti, beidzot darbu ar sistēmu. Ja strādājat ar sistēmu kā neidentificēts lietotājs (Viesis), tad, beidzot darba sesiju, e-Plauktā saglabātie ieraksti tiek dzēsti.

Ierakstus var saglabāt e-Plauktā divos veidos:

  • rezultātu sarakstā iezīmē vajadzīgos ierakstus un noklikšķina uz saites Mans e-Plaukts ekrāna augšpusē.

  • atver ierakstu pilnajā formā un noklikšķina uz saites Mans e-Plaukts ekrāna augšpusē.

Lai skatītu e-Plaukta saturu, jānoklikšķina uz saites Mans e-Plaukts ekrāna augšējā daļā.

Atverot e-Plauktu, jums ir sekojošas iespējas:
  • Saglabāt vai nosūtīt pa e-pastu Mana e-Plaukta ierakstus

  • Dzēst ierakstus, kas atrodas Manā e-Plauktā

  • Izveidot mapes un tajās ievietot ierakstus

  • Mainīt mapēm nosaukumus

  • Dzēst izveidotās mapes

  • Dzēst visu e-Plaukta saturu
Lietotāja informācija Uz augšu

Lai skatītu savu lasītāja informāciju, noklikšķiniet uz izvēlnes Lietotājs ekrāna augšējā daļā. Šeit jūs varat skatīt informāciju par savām cirkulācijas aktivitātēm:

  • Sadaļā Izsniegumi varat skatīt informāciju par jums izsniegtajiem materiāliem (katrā administratīvajā bibliotēkā). Klikšķinot uz pasvītrotā cipara, jums tiek piedāvātas divas opcijas izsnieguma termiņa pagarināšanai:
    • Pagarināt visus: ar šo komandu tiks pagarināts izsnieguma termiņš visiem eksemplāriem, kas jums pašlaik ir izsniegti
    • Pagarināt atlasītos: ar šo komandu tiks pagarināti tikai iezīmētie eksemplāri


  • Izsniegumu vēsturē varat skatīt informāciju par eksemplāriem, kas jums bija izsniegti.

  • Sadaļā Rezervēšanas pieprasījumi varat skatīt informāciju par rezervētajiem eksemplāriem un pieprasījumu statusu (katrā administratīvajā bibliotēkā).

  • Sadaļā maksājumi varat skatīt informāciju par naudas operācijām un to statusu (katrā administratīvajā bibliotēkā).
Papildus Lietotāja informācijas logā ir iespējams
  • Skatīt bloķējumus

  • Skatīt adreses informāciju

  • Nomainīt savu paroli

    Paroles laukā drīkst ievadīt tikai latīņu burtus un ciparus!

Lai skatītu lietotāja informāciju, nepieciešams ievadīt paroli. Tas nodrošina, ka jūsu informāciju nevar skatīt neviens cits lietotājs.

Lai nodrošinātu jūsu personīgās informācijas aizsardzību, Lietotāja informācijas logā sistēma neatļauj izmantot pārlūkprogrammas komandpogu Back. Ja izmantosiet šo komandu, jūs atgriezīsieties tajā logā, ko skatījāt pirms Lietotāja informācijas atvēršanas.

Iepriekšējie meklējumi Uz augšu

Šī funkcija jums dod iespēju apskatīt iepriekšējo meklējumu rezultātus, iekļaut tos jaunā meklēšanā vai apvienot tos vienā rezultātu kopā.

Jūs varat:

  • Izvēlēties rezultātu kopu un apskatīt šīs kopas ierakstu sarakstu, noklikšķinot uz saites Skatīt.

  • Sašaurināt vai paplašināt meklēšanu, krustojot rezultātu kopas, noklikšķinot uz saites Apvienot.

  • Izdzēst rezultātu kopu no kopējā saraksta, noklikšķinot uz saites Dzēst.




Eksemplāru rezervēšana Uz augšu

Lai rezervētu eksemplāru, atveriet pilno ierakstu un klikšķiniet uz eksemplāru saites. Tiks atvērts atbilstošās bibliotēkas eksemplāru saraksts. Eksemplāru sarakstā jūs varat klikšķināt uz saites Pasūtīt (ja tā tiek parādīta) un rezervēt eksemplāru.

Ja eksemplāram kolonnā Atdošanas datums ir ierakstīts kāds datums, tas nozīmē, ka eksemplārs pašlaik ir izsniegts citam lasītājam.

Rezultātu saglabāšana un nosūtīšana Uz augšu

Atlasītos ierakstus jūs varat saglabāt vai nosūtīt pa e-pastu.

Lai nosūtītu atlasīto ierakstu vai ierakstu sarakstu pa e-pastu:

  1. Klikšķiniet uz Saglabāt/Sūtīt, lai atvērtu Saglabāšanas/Sūtīšanas formu.

  2. Izvēlieties ierakstu formātu un ierakstiet e-pasta adresi. Lauka Tēma aizpildīšana nav obligāta.

  3. Klikšķiniet uz Sūtīt.


Lai saglabātu atlasītos ierakstus datorā:
  1. Klikšķiniet uz Saglabāt/Sūtīt, lai atvērtu Saglabāšanas/Sūtīšanas formu.

  2. Izvēlieties ierakstu formātu.

  3. Atstājiet e-pasta adreses lauku neaizpildītu.

  4. Klikšķiniet uz Sūtīt. Tiks atvērts logs faila saglabāšanai.

  5. Klikšķinot uz ikonas Saglabāt atlasītos, tiks atvērts logs, kurā jāieraksta faila vārds un faila saglabāšanas opcijas.


Meklēšana Uz augšu

Meklēšanas funkcija dod iespēju atrast ierakstus, ievadot atslēgvārdus vai frāzes. Lai izpildītu meklēšanu, jānoklikšķina uz saites Meklēšana izvēlnes joslā ekrāna augšējā daļā. Sistēmā pieejami pieci dažādi meklēšanas veidi: Vienkāršā meklēšana; Meklēšana vairākās bāzēs; Meklēšana vairākos laukos; Meklēšana komandrindā (CCL); un Paplašinātā meklēšana.

Paplašinātā meklēšana Uz augšu

Paplašinātā meklēšana ļauj meklēt datu bāzē, izmantojot atslēgvārdus. Meklēšanas laukus var izvēlēties no izkrītošās izvēlnes. Iespējams meklēt pēc autora, nosaukuma, priekšmeta un citiem kritērijiem. Veicot meklēšanu, sistēma šo lauku saistīšanai izmanto loģisko operatoru AND. Lai skatītu atrastos ierakstus, jānoklikšķina ierakstu skaita saites, kas atrodas kolonnā Atlasīto ierakstu skaits.

Vienkāršā meklēšana Uz augšu

Vienkāršajā meklēšanā jūs varat izvēlēties meklēšanas lauku no izkrītošās izvēlnes un ierakstīt nepieciešamo atslēgvārdu vai frāzi. Varat meklēt, piemēram, pēc autora, nosaukuma, izdošanas gada un citiem kritērijiem. Ierakstot vārdus ar mazajiem burtiem, sistēma atradīs arī ierakstus, kuros vārdi rakstīti ar lielajiem burtiem. Rakstot meklēšanas izteiksmi, var izmantot arī loģiskos Būla operatorus AND, OR, NOT.

Lai atrastu ierakstus, kuros meklējamie vārdi atrodas blakus, atzīmējiet pie jautājuma Sekojoši vārdi?

Meklēšanas pieprasījuma veidošana Uz augšu

Sistēmas konfigurācijas parametri nosaka, meklēšanas rezultāta apjoma ierobežojumu (piemēram, 5000 ieraksti). Tāpat ir ierobežots rezultātu ierakstu skaits (1000 ieraksti), kurus sistēma var parādīt un sakārtot.

Sistēma ALEPH atbalsta Būla operatoru and, or, un not izmantošanu. Ja neviens operators nav norādīts, sistēma pēc noklusējuma izmanto and. Operatorus var ierakstīt ar vārdiem vai izmantot sekojošas zīmes kā Būla operatoru aizvietotājus:

  • AND = + (plus zīme)

  • AND = & (un zīme)

  • OR = | (vai zīme)

  • NOT = ~ (tilde)
Meklēšanas rezultātu var ierobežot pēc valodas, formāta un gada. Ierobežojumu parametrus nosaka meklēšanas ekrāna apakšējā daļā.

Paskaidrojumi par meklēšanas izteiksmes veidošanu pieejami katrā meklēšanas logā. Visiem meklēšanas veidiem jāievēro sekojoši noteikumi:

Var izmantot zīmi ? vai * teksta virknes kreisajā pusē, labajā pusē vai vidū. Piemēram, pievienojot ? zīmi vai * zīmi teksta beigās, tiek norādīts, ka nepieciešams sameklēt visus vārdus, kas sākas ar norādīto vārda daļu. Šīs zīmes teksta virknē var izmantot tikai vienu reizi.

Simbolu # var izmantot, lai atrastu vārdus, kam rakstība dažādās valodās atšķiras par vienu burtu. Piemēram, ierakstot colo#r, tiks atrasti vārdi color un colour. Un ierakstot arch#eology, tiks atrasti vārdi archaeology un archeology.

Simbolu ! izmanto kā aizstājējzīmi vienai rakstzīmei. Piemēram, ievadot wom!n, sistēma atradīs vārdus woman un women.

Ja starp diviem vārdiem ieliek simbolu % un ciparu, tad tiek meklēta teksta virkne, kurā ierakstītie vārdi atrodas ne tālāk kā norādītajā attālumā viens no otra. Piemēram, ievadot england %3 ballads, tiks atrasti ieraksti Ballads of England, Ballads of Merry Olde England un England and Her Ballads.

Ja starp diviem vārdiem ieliek ! zīmi un ciparu, tad tiek meklēta teksta virkne, kurā ierakstītie vārdi atrodas ne tālāk kā norādītajā attālumā viens no otra un tieši norādītajā secībā. Piemēram, ievadot ballads !3 england, tiks atrasti ieraksti Ballads of England un Ballads of Merry Olde England, bet netiks atrasts ieraksts England and Her Ballads.

Virkni -> (domu zīme un simbols lielāks par) var izmantot starp diviem vārdiem. Tas nozīmē, ka vēlaties atrast ierakstus, kuros ir pirmais vārds, līdz ierakstiem, kuros ir otrais vārds. šis meklēšanas veids ir parocīgs, piemēram, ierobežojot meklējuma rezultātus norādīto gadu diapazonā. Lai atrastu ierakstus, kas publicēti laika posmā no 1993.gada līdz 1996 gadam, ieraksta izteiksmi:
1993 -> 1996

Komandrinda Uz augšu

Jūs varat izmantot komandrindu (CCL), lai vienlaicīgi meklētu vārdus dažādos indeksos. Lai veiktu meklēšanu, jāizvēlas piemērots indeksa kods. CCL kodu sarakstu var skatīt nodaļā CCL kodi.

Piemēram:

((wau=carlyle or ruskin or hegel) and (wti=cultur?)) not (wsu=art?)

Ar šo komandrindu tiks atrasti ieraksti, kuros autora laukā minēta persona ar uzvārdu Carlyle vai Ruskin vai Hegel, un darba nosaukums sākas ar teksta virkni cultur, piemēram, ar vārdiem culture, cultures, cultural, bet tikai tie ieraksti, kuros priekšmeta lauks nesākas ar teksta virkni art, piemēram, ar vārdiem art, arts, artist, artistic.

CCL kodi Uz augšu

ALEPH komandrindā var izmantot sekojošus kodus:

UDC - Universālā decimālā klasifikācija
TIT - Nosaukums
AUT - Autors
IMP - Izdevniecības ziņas
SUB - Priekšmets
SRS - Sērijas nosaukums
SHF - Šifrs
WLN - Valoda
WRD - Vārdi jebkurā laukā
WTI - Vārdi nosaukuma laukā
WAU - Vārdi autora laukā
WPE - Vārdi individuālā autora laukā
WCO - Vārdi kolektīvā autora laukā
WME - Vārdi īslaicīgā kolektīvā autora laukā
WUT - Vārdi unificētā nosaukuma laukā
WPL - Vārdi izdošanas vietas laukā
WPU - Vārdi izdevēja laukā
WSU - Vārdi priekšmeta laukā
WSP - Personu vārdi priekšmetu laukā
WSC - Kolektīvo autoru vārdi priekšmetu laukā
WSF - Unificēto nosaukumu vārdi priekšmetu laukā
WST - Vārdi tematiskajos priekšmetos
WSG - Vārdi ģeogrāfiskajos priekšmetos
WSE - Vārdi sēriju nosaukumos
WLC - Vārdi Kongresa bibliotēkas klasifikācijas laukos
WYR - Izdošanas gads

Meklēšana Vairākās bāzēs Uz augšu

Izvēloties meklēšanu Vairākās bāzēs, jūs varat meklēt vienlaicīgi vairāk kā vienā datu bāzē. Ievadot meklēšanas izteiksmi un noklikšķinot uz Meklēt, tiks atvērts rezultātu logs, kurā parādītas ierakstu kopas, kas katrā bāzē atbilst ievadītajam kritērijam.

Meklēšana vairākos laukos Uz augšu

Izvēloties meklēšanu Vairākos laukos, jūs varat meklēt vienlaicīgi pēc vairāk kā vienā kritērija. Jo vairāk lauki būs aizpildīti, jo vairāk tiks sašaurināta meklēšana.

Darbs ar rezultātu sarakstiem Uz augšu

Rezultātu saraksta logā tiek parādīti atrastie rezultāti. Veicot meklēšanu vai noklikšķinot uz pasvītrotā virsraksta pārlūkošanas sarakstā, atveras rezultātu saraksts. Sarakstā var parādīt līdz 1000 ierakstiem. Rezultātu saraksta ieraksti ir sanumurēti. Meklēšanas rezultātu var parādīt dažādos formātos.

Ir pieejamas divas opcijas, kā pārvietoties uz nepieciešamo rezultātu saraksta ierakstu: Pārlēkt uz tekstu un Pārlēkt uz #. šīs opcijas novietotas virs rezultātu saraksta.

Rezultātu saraksta logā tiek parādīta plaša informācija. Meklēšanas parametri redzami zem galvenās izvēlnes loga augšējā daļā kreisajā pusē. Tieši zem galvenās izvēlnes pieejamas daudzas papildopcijas. Tās apskatītas nākošajās nodaļās.

Izveidot apakškopu Uz augšu

Izveidojot apakškopu, jūs varat strādāt ar ierakstu grupu, kuru esat atlasījis no rezultātu kopas. Vispirms izvēlieties nepieciešamos ierakstus, ieklikšķinot otrās kolonnas tukšajā kvadrātiņā. Tad klikšķiniet uz izvēlnes Izveidot apakškopu. Tad rezultātu sarakstā tiks parādīti tikai tie ieraksti, ko ievietojāt apakškopā. Ar izveidoto apakškopu var darboties tāpat kā ar jebkuru rezultātu sarakstu: ierakstus var iezīmēt, pievienot e-Plauktam, nosūtīt pa e-pastu, iekļaut citā apakškopā.

Izveidotā kopa paliek rezultātu sarakstā līdz darba sesijas beigām. Izveidotā apakškopa atšķiras no pilnā rezultātu saraksta tikai ar ierakstu skaitu - apakškopā tas ir mazāks, bet meklēšanas pieprasījuma apraksts abām kopām sakrīt, jo tas netika izmainīts. Iepriekšējo meklējumu logā var izpildīt dažādas darbības ar meklēšanas rezultātu kopām un apakškopām.

Plašāku informāciju var atrast nodaļā Iepriekšējie meklējumi.

Filtrēt Uz augšu

Filtrēšana dod jums iespēju izveidot meklēšanas rezultātu apakškopas, izvēloties piemērotus ierobežošanas parametrus, piemēram, publicēšanas gadu, valodu, formātu, ierakstu izveidošanas datumu, u.c.

Rezultātu saraksta logā klikšķiniet Filtrēt. Sistēma atvērs filtru sarakstu, kurā varat izvēlēties nepieciešamo.

Precizēt Uz augšu

Izvēloties opciju Precizēt, jūs varat paplašināt vai sašaurināt savu meklējumu. Vispirms izvēlieties loģisko operatoru AND, OR, NOT. Pēc tam izvēlieties piemērotu meklēšanas lauku no saraksta un ievadiet jauno meklēšanas izteiksmi.

Kārtot Uz augšu

Jūs varat sakārtot ierakstus, izmantojot sistēmā definētās kārtošanas opcijas. Papildus tam, jūs varat uzklikšķināt uz kolonnas virsraksta, lai sakārtotu ierakstus pēc šīs kolonnas satura. Piemēram, klikšķinot uz kolonnas Autors, ieraksti tiek sakārtoti alfabētiski pēc autoru uzvārdiem.

Aizvērt palīdzības logu